Przejdź do treści
autoresfa logo red
SERWIS

+48 880 240 530

Sklep

+48 880 240 510

STACJA KONTROLI POJAZDÓW

+48 880 240 030

Geometria zawieszenia22

GEOMETRIA ZAWIESZENIA SANOK

Mechanicy w naszym serwisie korzystają z najnowocześniejszych urządzeń do pomiaru i regulacji geometrii zawieszenia światowych liderów w tej dziedzinie – niemieckiej firmy Beissbarth oraz amerykańskiego producenta HUNTER.

Układ pomiarowy stanowiska do pomiaru geometrii HUNTER składa się z czterech pasywnych głowic pomiarowych oraz stojaka, w którym na końcach poziomego ramienia są zamontowane 4 kamery i źródła światła pracującego w zakresie światła widzialnego i niewidzialnego.

W porównaniu do dotychczas stosowanych głowic pomiarowych , głowice pasywne nie wymagają kalibracji oraz zapewniają najwyższą szybkość aktualizacji danych w czasie pomiaru (w czasie rzeczywistym). Pracę mechanika wspomagają i usprawniają trójwymiarowe widoki wirtualne ustawienia kół.

Dodatkową funkcją, której nie realizują w takim szerokim zakresie inne przyrządy do geometrii to pomiary dodatkowe takie jak np.:
– przesunięcie kół,
– nierównoległość osi,
– śladowość, itd.

Drugim przyrządem do geometrii kół, w który jest wyposażony nasz serwis to model marki BEISSBARTH Microline Monza.  Zaopatrzony jest on w rozbudowaną bazę danych, a proces pomiarowy opiera się na technologii 3D, wykorzystującej system kamer wysokiej rozdzielczości. W pełni skomputeryzowany, szybki, precyzyjny i powtarzalny pomiar gwarantuje poprawność przeprowadzanych ustawień. Wyniki pomiarów i ustawień wraz z danymi samochodu można od razu przedstawić na wydruku .

Galeria zdjęć