Przejdź do treści
autoresfa logo red
SERWIS

+48 880 240 530

Sklep

+48 880 240 510

STACJA KONTROLI POJAZDÓW

+48 880 240 030

Obsługa i naprawa kilmatyzacji

OBSŁUGA I NAPRAWA KLIMATYZACJI SANOK

Ważne jest regularne serwisowanie i konserwacja klimatyzacji samochodowej, aby zapewnić jej prawidłowe działanie i skuteczność. Zaleca się przeprowadzanie przeglądów co najmniej raz w roku lub zgodnie z zaleceniami producenta. Jeśli masz problemy z klimatyzacją w samochodzie, zawsze warto skonsultować się z profesjonalnym mechanikiem, który przeprowadzi diagnozę i zaproponuje odpowiednie naprawy.

Obsługa i naprawa klimatyzacji samochodowej to proces, który polega na diagnozowaniu, naprawianiu i konserwacji systemu klimatyzacji w pojeździe. Oto kilka podstawowych czynności, które mogą być wykonywane podczas obsługi i naprawy klimatyzacji:

Bardzo ważna ze względów zdrowotnych jest dezynfekcja wymiennika ciepła. Wdmuchiwane do kabiny powietrze ochładza się przepływając przez zimny parownik. Temperatura parownika ulega szybkim zmianom, gdy klimatyzacja pracuje ciągle może osiągnąć 2-4 °C, gdy zostanie wyłączona rurki parownika szybko uzyskują temperaturę otoczenia. Zmieniające się temperatury tworzą idealne warunki do rozwoju grzybów, bakterii i wirusów. Tu pomaga tylko regularna dezynfekcja – uważajcie na dziwnie wilgotny, “grzybiczny” zapach w samochodzie, to sygnał, że parownik trzeba oczyścić.

Najskuteczniejszą metodą na niszczenie bakterii i zapachów w samochodzie jest ozonowanie kabiny pojazdu. Metoda ta jest skuteczniejsza niż dostępne środki chemiczne, tym samym jest lepsza od metody ultradźwiękowej , gdyż w rzeczywistości polega ona jedynie na rozpylaniu środka chemicznego i nie różni się niczym od spray’ów.